Uutiset/news 2017

*******************************************

30.12. Koiratanssi, tuomari Katja Tamminen

knu Miklaus Happy Jazz (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO EH, KM, 178,00 sekä vapaaohjelmasta AVO EH, KM, 164,33

Onnittelut!

*******************************************

16.12. Rallytoko Tuusula, tuomari Anne Klingen-Berg

knn Miklaus Anemore (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – RTK2, 87

Onnittelut!

*******************************************

26.11. Rallytoko Vantaa, tuomari Kirsi Petäjä

knn Miklaus Anemore (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – AVO HYV, 73

Onnittelut!

*******************************************

25.11. TOKO Vantaa, tuomari Pirkko Bellaoui

knn Miklaus Anemore (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – VOI3 (223,50)

Onnittelut!

*******************************************

18.11. Agility Ylöjärvi, tuomari Jari Helin

knn Miklaus Achilleia (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – Maks-1 LUVA, 1. 12,07

Onnittelut!

*******************************************

12.11. Rallytoko Lappeenranta, tuomari Taru Leskinen

knu Miklaus Sunspot (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – AVO HYV, 96 p.

Onnittelut!

*******************************************

12.11. Rallytoko Varkaus, tuomari Hannele Pirttimaa

knu Miklaus Sunspot (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – AVO HYV, 98 p.

Onnittelut!

*******************************************

22.10. TOKO Tampere, tuomari Mari Väänänen

knn Miklaus Fjorgyn (SE KVA NO KVA Mighty Duck’s Panther – Miklaus I Am Aretha) – ALO1, 188,50 p

Onnittelut!

*******************************************

4.11. Rallytoko Lahti, tuomari Tiia Hämäläinen

knu Miklaus Happy Jazz (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – VOI HYV, 94 p.

Onnittelut!

*******************************************

28.10. Agility Ylöjärvi, tuomari Vesa Sivonen sekä Katarina Virkkala

knn Miklaus Achilleia (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – Maks-1, 5., 10,00 sekä 4., 8.14

Onnittelut!

*******************************************

22.10. Käyttäytymiskoe, tuomari Juha Kurtti

knn Miklaus Fjorgyn (SE KVA NO KVA Mighty Duck’s Panther – Miklaus I Am Aretha) – BH, PAKK1

Onnittelut!

*******************************************

14.10. WT Loppi, Pauliina Ahola

knu Miklaus Happy Boogie (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO1 (95 p.)

Onnittelut!

*******************************************

8.10. WT Luhtikylä, Pauliina Ahola

knu Miklaus Happy Boogie (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO1 (96 p.)

Onnittelut!

*******************************************

7.10. MH-kuvaus Kuopio, tuomarit Jorma Kerkä ja Marika Bast

knu Miklaus Freke (SE KVA NO KVA Mighty Duck’s Panther – Miklaus I Am Aretha) – suoritettu MH

Onnittelut!

*******************************************

1.10. TOKO Ikaalinen, tuomari Mari Väävänen

knu Miklaus Happy Hustle (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO1, TK1 (191,00)

Onnittelut!

*******************************************

1.10. TOKO Ikaalinen, tuomari Mari Väänänen

knu Miklaus Sunbeam (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – EVL1, 284,00 p

Onnittelut!

*******************************************

30.9. NOME-B Pomarkku, tuomari Ossi Kähärä

knn Miklaus Sunglow (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – ALO3

Onnittelut!

*******************************************

30.9. NOME-B Pomarkku, tuomari Ossi Kähärä

chessiuros Miklaus Voima (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – AVO2

Onnittelut!

******************************************

30.9. TOKO Vantaa, tuomari Timo Pussinen

knn Miklaus Anemore (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – VOI3 (198,00)

Onnittelut!

*******************************************

24.9. Rallytoko Pieksämäki, tuomari Minna Hillebrand

knu Miklaus Sunspot (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – ALO HYV, RTK1, 96 p.

Onnittelut!

*******************************************

24.9. Spanielien metsästyskoe (SPME) Orivesi, tuomari Lauri Kanerva

cokkerinarttu Miklaus Hilpi (FI KVA Namusillan Hiili Ukko – Miklaus Onpa Lysti) – AVO3, 59 p.

Onnittelut!

*******************************************

23.9. TOKO Kuopio, tuomari Kaisa Poutanen

knu Miklaus Happy Hustle (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO1 (168,00)

Onnittelut!

*******************************************

17.9. NOME-B Alavus, tuomari Ossi Kähärä

knn Miklaus Sunlit (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – AVO3

Onnittelut!

*******************************************

17.9. NOME-B Tampere, tuomari Pasi Majuri

chessiuros Miklaus Voima (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – AVO2

Onnittelut!

******************************************

16.9. Rallytoko Rusko, tuomari Pia Heikkinen

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen) – VOIHYV, RTK3, 93 p.

Onnittelut!

*******************************************

10.9. Mejä Orivesi, tuomari Karla Sohlman

chessiuros Miklaus Tarmo (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – VOI1, 42 p.

Onnittelut!

*******************************************

2.9. NOME-B, Hämeenkyrö, tuomari Tuija Hukkanen

knn Miklaus Achilleia (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – ALO2

Onnittelut!

*******************************************

2.9. NOME-B Alavus, tuomari Vesa Hietikko

knn Miklaus Sunlit (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – AVO2

Onnittelut!

*******************************************

2.9. NOME-B Raasepori, tuomari Antti Nurmi

knu Miklaus Happy Boogie (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO3

Onnittelut!

*******************************************

2.9. VEPE Kangasala, tuomari Pasi Dunderfelt

knu Miklaus Happy Hiphop (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – SOVE, 90 p.

Onnittelut!

*******************************************

2.9. VEPE Kangasala, tuomari Pasi Dunderfelt

knu Miklaus Grouse (FI KVA FI KVA-FT Weljesten Geronimo Au – FI JVA FI VPVA Miklaus Lucky One) – VOI1, 99 p.

Onnittelut!

*******************************************

27.8. Mejä Loimaa, tuomari Markku Sällylä

chessiuros Miklaus Tarmo (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – VOI3, 29 p.

Onnittelut!

*******************************************

26.8. VEPE Oulu, tuomari Jyrki Heino

knn Miklaus Sunlit (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – VOI3, 71 p.

Onnittelut!

*******************************************

22.8. TOKO Iisalmi, tuomari Erkki Shemeikka

knu Miklaus Sunbeam (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – EVL2, 249,50 p

Onnittelut!

*******************************************

13.8. Agility Tampere, tuomari Henri Luomala

knn Miklaus Achilleia (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – Maks-1 11. 16,31

Onnittelut!

*******************************************

13.8. VEPE Kemijärvi, tuomari Pasi Dunderfelt

knn Miklaus Lucky Touch (Good Luck Yankee – Adirondac Buttercup) – VOI2, 88 p.

Onnittelut!

******************************************

12.8. VEPE Kemijärvi, tuomari Pasi Dunderfelt

knn Miklaus Lucky Touch (Good Luck Yankee – Adirondac Buttercup) – AVO1, 98 p.

Onnittelut!

******************************************

8.8. VEPE Kangasala, tuomari Monica Lindroos

knu Miklaus Grouse (FI KVA FI KVA-FT Weljesten Geronimo Au – FI JVA FI VPVA Miklaus Lucky One) – VOI1, 97 p.

Onnittelut!

*******************************************

5.8. Rallytoko Kaarina, tuomari Jaana Karppinen

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen) – VOIHYV, 88 p.

Onnittelut!

*******************************************

30.7. NOME-B Lahti, tuomari Petri Tuominen

knn Miklaus Ilonpitäjä (FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Miklaus Melodiska Musa) – VOI3

Onnittelut!

*******************************************

30.7. Mejä Juuka, tuomari Martti Hirvonen

chessinarttu Miklaus Nordica (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – AVO1, 49 p.

Onnittelut!

*******************************************

29.7. NOME-B Rovaniemi, tuomari Vesa Turunen

knn Miklaus I Am Paris (FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Adirondac Buttercup) – AVO3

Onnittelut!

*******************************************

23.7. TOKO Orimattila, tuomari Harri Laisi

knu Miklaus Sunbeam (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – EVL1, 306,00 p

Onnittelut!

*******************************************

23.7. VEPE Rovaniemi, tuomari Kim Granholm

knn Miklaus Lucky Touch (Good Luck Yankee – Adirondac Buttercup) – AVO7, 72 p.

Onnittelut!

******************************************

22.7. PK (PAJÄ) Savonlinna, tuomari Jaana Silvo

knu Miklaus Sunspot (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – PAJÄ 1 2, JK1, 261,00

Onnittelut!

*******************************************

22.7. VEPE Rovaniemi, tuomari Kim Granholm

knn Miklaus Lucky Touch (Good Luck Yankee – Adirondac Buttercup) – AVO1, 99 p.

Onnittelut!

******************************************

21.7. Mejä Ikaalinen, tuomari Karla Sohlman

cokkerinarttu Miklaus Onpa Lysti (Banducia Oden – Guns Choice Black Pearl) – VOI1, 48 p.

Onnittelut!

******************************************

20.7. NOME-B Valkeakoski, tuomari Antti Nurmi

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – AVO1

Onnittelut!

******************************************

20.7. NOME-B Valkeakoski, tuomari Antti Nurmi

chessiuros Miklaus Voima (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – AVO3

Onnittelut!

******************************************

19.7. NOME-B Valkeakoski, tuomari Antti Nurmi

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – AVO2

Onnittelut!

******************************************

16.7. Rallytoko Kouvola, tuomari Taru Leskinen

knu Miklaus Happy Jazz (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – VOI HYV, 89 p.

Onnittelut!

*******************************************

16.7. VEPE Kemi, tuomari Jyrki Heino

knn Miklaus Sunlit (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – AVO1, 94 p.

Onnittelut!

*******************************************

16.7. Mejä Sastamala, tuomari Leena Kähkönen

pk-mäyräkoirauros Miklaus Triumph Srambler (FI MVA FI JVA SE MVA SE JVA Battabi’s Ben Uncas – FI KVA-J FI KVA-L FI MVA SE MVA FI JVA Wood-Nymph Triumph) – VOI2, 38 p.

Onnittelut!

*******************************************

16.7. Mejä Kouvola, tuomari Jarno Hynninen

pk-mäyräkoirauros Miklaus Triumph Thruxton (FI MVA FI JVA SE MVA SE JVA Battabi’s Ben Uncas – FI KVA-J FI KVA-L FI MVA SE MVA FI JVA Wood-Nymph Triumph) – VOI1, 42 p.

Onnittelut!

*******************************************

15.7. NOME-B Ylämaa, tuomari Mika Lappalainen

knu Miklaus I Am Vode (FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Adirondac Buttercup) – VOI2

Onnittelut!

*******************************************

15.7. NOME-B Helsinki, tuomari Petri Tuominen

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – AVO2

Onnittelut!

******************************************

14.7. Rallytoko Janakkala, tuomari Pia Heikkinen

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen) – VOIHYV, 82 p.

Onnittelut!

*******************************************

9.7. MH-kuvaus, Ähtäri, tuomarit Arja Jauhiainen, Heli Väätäjä

knu Miklaus Sunray (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – suoritettu MH

Onnittelut!

*******************************************

9.7. VEPE Oulu, tuomari Pasi Dunderfelt

knn Miklaus Lucky Touch (Good Luck Yankee – Adirondac Buttercup) – AVO3, 72 p.

Onnittelut!

******************************************

9.7. VEPE Ähtäri, tuomari Monica Lindroos

knn Miklaus Sunlit (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – AVO2, 89 p.

Onnittelut!

*******************************************

9.7. VEPE Ähtäri, tuomari Monica Lindroos

knn Miklaus Happy Polka (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO1, 100 p.

Onnittelut!

*******************************************

8.7. VEPE Ähtäri, tuomari Monica Lindroos

knn Miklaus Happy Polka (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO3, 74 p.

Onnittelut!

******************************************

8.7. VEPE Ähtäri, tuomari Monica Lindroos

knn Miklaus Rinsessa Aurora (Doubleuse Red Ayers Rock – FIN TVA FI VPVA Miklaus Briljanta Brita) – VOI2, 89 p.

Onnittelut!

******************************************

8.7. VEPE Oulu, tuomari Pasi Dunderfelt

knn Miklaus Lucky Touch (Good Luck Yankee – Adirondac Buttercup) – AVO1, 100 p.

Onnittelut!

******************************************

8.7. VEPE Oulu, tuomari Pasi Dunderfelt

knn Miklaus Sunlit (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – AVO3, 72 p.

Onnittelut!

*******************************************

6.7. Mejä Loviisa, tuomari Esa Pekkarinen

jackrusseluros Miklaus Luru (FI KVA-L Pearlfield’s Easy Living – Miklaus Tirriäinen) – VOI3, 28 p.

Onnittelut!

*******************************************

5.7. VEPE Ähtäri, tuomari Monica Lindroos

knn Miklaus Happy Polka (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO1, 95 p.

Onnittelut!

*******************************************

2.7. Mejä Hamina, tuomari Pasi Kemppainen

jackrusseluros Miklaus Luru (FI KVA-L Pearlfield’s Easy Living – Miklaus Tirriäinen) – VOI2, 30 p.

Onnittelut!

*******************************************

1.7. MH-kuvaus Ikaalinen, kuvaaja Susanne Mattas

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – MH suoritettu

Onnittelut!

*******************************************

18.6. NOME-B Salo, tuomari Risto Heikkonen

knn Miklaus Alsike (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – ALO1

Onnittelut!

*******************************************

18.6. NOME-B Salo, tuomari Risto Heikkonen

chessiuros Miklaus Tarmo (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – ALO2

Onnittelut!

******************************************

18.6. Taipumuskoe, Kajaani, tuomari Tapio Sihvonen

knu Miklaus Sunray (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – NOU1

Onnittelut!

*******************************************

17.6. NOME-B Pöytyä, tuomari Jouni Vimpeli

knu Miklaus Goose (FI KVA FI KVA-FT Weljesten Geronimo Au – FI JVA FI VPVA Miklaus Lucky One) – AVO3

Onnittelut!

*******************************************

17.6. NOME-B Pöytyä, tuomari Jouni Vimpeli

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – AVO1

Onnittelut!

******************************************

17.6. VEPE Salo, tuomari Jan Simolin

knn Miklaus Happy Polka (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – SOVE, 100 p.

Onnittelut!

******************************************

17.6. Luonnetesti Oulu, tuomarit Reijo Hynynen ja Jari Laine

knn Miklaus I Am Paris (FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Adirondac Buttercup) – LTE 175 p,

Onnittelut!

*******************************************

11.6. NOME-B Pudasjärvi, tuomari Veli Erkki Haataja

knn Miklaus I Am Paris (FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Adirondac Buttercup) – AVO2

Onnittelut!

*******************************************

11.6. Mejä Lieksa, tuomari Markku Hassinen

chessinarttu Miklaus Nordica (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – AVO1, 40 p.

Onnittelut!

*******************************************

10.6. Rallytoko Vantaa, tuomari Anna Klingen-Berg

knn Miklaus Anemore (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – AVO HYV, 71

Onnittelut!

*******************************************

4.6. TOKO Tuusula, tuomari Susanna Berghäll

knn Miklaus Anemore (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – VOI3 (218,50)

Onnittelut!

*******************************************

5.6. Agility Rovaniemi, tuomari Eija Berglung

cockerinarttu Miklaus Macadamia (Derrycullen Moonstone Moelfamau – Miklaus Nappi) – Medi-3, sert, 1., -9,65 sekä sert, 1., -14,26

Onnittelut!

*******************************************

4.6. Mejä Kouvola, tuomari Mari Myllynen

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen) – VOI1, 41 p.

Onnittelut!

*******************************************

3.6. NOME-B Raasepori, tuomari Anu Mikkola

knn Miklaus Alsike (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – ALO1

Onnittelut!

*******************************************

28.5. NOME-B Närpiö, tuomari Ossi Kähärä

knn Miklaus Sunshine (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – ALO2

Onnittelut!

*******************************************

28.5. NOME-B Tampere, tuomari Jouni Vimpeli

chessiuros Miklaus Tarmo (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)  – ALO3

Onnittelut!

******************************************

28.5. Mejä Virolahti, tuomari Riitta Helle

pk-mäyräkoirauros Miklaus Triumph Thruxton (FI MVA FI JVA SE MVA SE JVA Battabi’s Ben Uncas – FI KVA-J FI KVA-L FI MVA SE MVA FI JVA Wood-Nymph Triumph) – VOI2, 36 p.

Onnittelut!

*******************************************

27.5. Taipumuskoe Siikalatva, tuomari Pentti Åman

knn Miklaus Fylgja (SE KVA NO KVA Mighty Duck’s Panther – Miklaus I Am Aretha) – NOU1

Onnittelut!

*******************************************

27.5. TOKO Vantaa, tuomari Carina Savander-Ranne

knu Miklaus Sunbeam (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – VOI2, 249,16 p

Onnittelut!

*******************************************

27.5. Taipumuskoe (NOU) Tampere, tuomari Jouni Vimpeli

chessinarttu Miklaus Oili (DK MVA Chesapeakeheart Bello Viso – FI MVA JV-12 HeW-13 Penrose Up To Mischief) – NOU1

Onnittelut!

*******************************************

21.5. Mejä, Orivesi, tuomari Jyrki Rasinpää

knu Miklaus Goose (FI KVA FI KVA-FT Weljesten Geronimo Au – FI JVA FI VPVA Miklaus Lucky One) – AVO2 (34 p.)

Onnittelut!

*******************************************

20.5 TOKO Hyvinkää, tuomari Susanna Berghäll

knn Miklaus Anemore (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – VOI3 (202,00)

Onnittelut!

*******************************************

14.5. Mejä Luumäki, tuomari Esa Pekkarinen

pk-mäyräkoirauros Miklaus Triumph Thruxton (FI MVA FI JVA SE MVA SE JVA Battabi’s Ben Uncas – FI KVA-J FI KVA-L FI MVA SE MVA FI JVA Wood-Nymph Triumph) – VOI1, 40 p.

Onnittelut!

*******************************************

13.5. Luonnetesti Huittinen, tuomarit Sirpa Heilä ja Jorma Lankinen

jackrusselnarttu Miklaus Hömppä (FI KVA-L Pearlfield’s Easy Living – Miklaus Tirriäinen) – LTE 138 p.

Onnittelut!

*******************************************

13.5. WT, Espoo, tuomari Tomi Sarkkinen

knn Miklaus Alsike (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – VOI1 (75 p.)

Onnittelut!

*******************************************

13.5. NOME-B Hämeenlinna, tuomari Vesa Turunen

knu Miklaus Happy Boogie (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO3

Onnittelut!

*******************************************

7.5. Mejä Salo, tuomari Sanna Rantanen

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen) – VOI1, 48 p.

Onnittelut!

*******************************************

7.5 Mejä Loviisa, tuomari Antti Koski

jackrusseluros Miklaus Luru (FI KVA-L Pearlfield’s Easy Living – Miklaus Tirriäinen) – VOI2, 39 p.

Onnittelut!

*******************************************

6.5. WT Ikaalinen, tuomari Miso Sipola

knn Miklaus Ilonpilke (FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Miklaus Melodiska Musa) – VOI3 (52 p.)

Onnittelut!

*******************************************

4.5. Mejä Uusikaupunki, tuomari Taina Ketola

chessinarttu Miklaus Arctika (SE MVA(n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen) – VOI1, 42 p.

Onnittelut!

*******************************************

29.4. TOKO Helsinki, tuomari Harri Laisi

knn Miklaus Anemore (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – VOI1 (279,00)

Onnittelut!

*******************************************

14.4. TOKO Espoo, tuomari Pirkko Bellaoui

knn Miklaus Anemore (Mighty Duck’s Mustang – FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora) – VOI3 (193,50)

Onnittelut!

*******************************************

14.4. Koiratanssi Tampere, tuomari Mari Väänänen

knu Miklaus Happy Jazz (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – vapaaohjelma ALO EH, KM, 172,33

Onnittelut!

*******************************************

10.4. Käyttäytymiskoe, Tampere, tuomari Jani Heinilä

knu Miklaus Happy Hustle (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – BH, PAKK1

Onnittelut!

*******************************************

8.4. TOKO Ähtäri, tuomari Juha Kurtti

knu Miklaus Happy Hustle (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – ALO1 (174,00)

Onnittelut!

*******************************************

11.3. Rallytoko Jyväskylä, tuomari Tytti Lintenhofer

knu Miklaus Sunspot (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – ALO HYV, 99 p.

Onnittelut!

*******************************************

28.1. Rallytoko Porvoo, tuomari Pia Heikkinen

knn Miklaus I Am Ira (FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Adirondac Buttercup) – AVO HYV, RTK2, 97 p.

Onnittelut!

*******************************************

12.3. Rallytoko Porvoo, tuomari Taru Leskinen

knn Miklaus I Am Ira (FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Adirondac Buttercup) – AVO HYV, 83 p.

Onnittelut!

*******************************************

28.1. Rallytoko Vantaa, tuomari Heikki Palosaari

knu Miklaus Happy Jazz (FI JVA Miklaus Lucky Mate – Miklaus Achilleia) – AVO HYV, RTK2, 99 p.

Onnittelut!

*******************************************

28.1. Rallytoko Vantaa, tuomari Heikki Palosaari

knn Miklaus I Am Ira (FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Adirondac Buttercup) – AVO HYV, 71 p.

Onnittelut!

*******************************************

28.1. TOKO Varkaus, tuomari Anne Nokelainen

knu Miklaus Sunspot (FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup) – VOI1, 268,50 p

Onnittelut!

*******************************************

8.1. TOKO Tampere, tuomari Jaana Tala

knn Miklaus Fjorgyn (SE KVA NO KVA Mighty Duck’s Panther – Miklaus I Am Aretha) – ALO2, 151,50 p

Onnittelut!

*******************************************