Valiot/Champions

Kultaiset valiot

FI TVA Miklaus Sunbeam ja Niina Sorjonen
(FI KVA SE KVA Sörgoldens Solo – Adirondac Buttercup)
FI KVA Miklaus Ilonpilke ja Katja Villikka
(FI KVA Ivar My Melodie Of Golden Spirit – Miklaus Melodiska Musa)
FI VPVA Miklaus Rinsessa Aurora ja Marja Ala-Nikkola
(Doubleuse Red Ayers Rock – FIN TVA FI VPVA Miklaus Briljanta Brita)
FI JVA Miklaus Miklaus Lucky Mate ja Riikka Janka
(Good Luck Yankee – Adirondac Buttercup)
FI JVA FI VPVA Miklaus Lucky One ja Arja Sihvonen
(Good Luck Yankee – Adirondac Buttercup)
FI KVA FI VPVA Miklaus Lucky Touch ja Kaija Jämsä
(Good Luck Yankee – Adirondac Buttercup)
FI JVA Miklaus Maffiga Manfred ja Anja Laaksonen
(FI JVA Gospelash Verbal – Owlet’s Polka)
FIN TVA FI VPVA Miklas Briljanta Brita ja Marja Ala-Nikkola
(FIN MVA EE MVA Gladtail Ben Van Zanten – Owlet’s Polka)

 

Chessivaliot

HeW-16 HeJW-16 Miklaus Louhi
(DK MVA Chesapeakeheart Bello Viso – FI MVA JV-12 HeW-13 Penrose Up To Mischief)
FI MVA V-16 JV-16 V-17 HeW-17 PMV-17 Miklaus Oili
(DK MVA Chesapeakeheart Bello Viso – FI MVA JV-12 HeW-13 Penrose Up To Mischief)
FI MVA JMV-14 Miklaus Kontio
(SE MVA (n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)
FI JVA Miklaus Tarmo
(SE MVA (n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)
FI MVA Miklaus Voima
(SE MVA (n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)
FI MVA FI JVA Miklaus Arctika
(SE MVA (n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)
FI MVA Miklaus Nordica
(SE MVA (n) SE JVA PMV-11 Pond Hollow Doublecoat Icebreaker – C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA PMJV-07 V-08 PMV-09 V-10 PMV-13 MV-14 Batzi’s Fain Of Arwen)

Cockerivaliot

FI AVA Miklaus Macadamia
(Derrycullen Moonstone Of Moelfamau – Miklaus Nappi)
FI KVA Miklaus Niitti
(Lowflyer Nipp – Wood-Nymph Tina)
FI KVA Miklaus Passepartout
(Ladysplit’s Doderick – Guns Choice Black Pearl)

Pk-mäyräkoiravaliot

FI MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA Miklaus Triumph Srambler
(FI MVA FI JVA SE MVA SE JVA Battabi’s Ben Uncas – FI KVA-J FI KVA-L FI MVA SE MVA FI JVA Wood-Nymph Triumph)
FI MVA FI JVA Miklaus Triump Thruxton
(FI MVA FI JVA SE MVA SE JVA Battabi’s Ben Uncas – FI KVA-J FI KVA-L FI MVA SE MVA FI JVA Wood-Nymph Triumph)

 

Jackrusselvalio:

FI KVA-L EE MVA Miklaus Luru
(FI KVA-L Pearlfield’s Easy Living – Miklaus Tirriäinen)